Polecamy: GRZEGORZ GAJEK – „Malowidło”

malowidlo_okladka_Strona_3

Pamięć boli. Ale nie sposób się od niej uwolnić.

Czasem wystarczy moment. Tragedia, rozbite życie, nawet nie wiesz, co się stało. Tak było z Karolem. Dlatego uciekł – od miasta, od firmy, od znajomych. Dlatego kupił stary dom na Śląsku. Nie wiedział o obrazie, o młodzieńcu, który tam na niego czekał, w ukryciu, cierpliwie. Nie wiedział, w jak dziwne miejsca zawiedzie go droga ku zapomnieniu. Czy obsesyjne zgłębianie tajemnicy obrazu pomoże mu rozwikłać przyczyny rodzinnej tragedii?

Najnowszą powieść Grzegorza Gajka mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim miłośnikom grozy… Poza kolekcjonerami obrazów. Po lekturze „Malowidła” nawet największy pasjonat malarstwa uzna bowiem, że jest to zbyt niebezpieczne zajęcie, by warto ryzykować.

Kazimierz Kyrcz Jr – pisarz

Jeśli ktoś chciałby wykupić prawa do ekranizacji Malowidła, zrobiłby interes życia. Te plastyczne opisy, inteligentne i pełne żywego języka dialogi, napięcie… to aż prosi się o sfilmowanie!

Ksenia Olkusz – Creatio Fantastica

Nawiedzony obraz. Banał? Może i tak, jednak w sprawnych rękach nawet banalna z pozoru opowieść może okazać się fascynująca. Mnie „Malowidło” kupiło gęstym klimatem i nieoczywistym zakończeniem historii. Polecam.

Agnieszka Brodzik – carpenoctem.pl

Wydawca: Wydawnictwo Videograf SA

Polecamy: GRZEGORZ GAJEK – „Malowidło”